Надсилання документа на підпис

Щоб надіслати документ на підпис, спочатку створіть нову папку і додайте його туди. Крім того, Ви можете додати документ до однієї з існуючих папок. У цьому пункті ми представимо весь процес передачі документа на підпис, починаючи зі створення нової папки.

Створення папки

Щоб створити нову папку:

 1. Натисніть на іконку папки з написом"+ Створи папку і додай документ" на головній сторінці платформи.

 2. Потім додайте назву щойно створеної папки. Це може бути, наприклад, ім'я особи, чиї документи знаходяться в ній, або назва справи, до якої вона відноситься.

 3. Натисніть"Підтвердити", щоб створити папку.

Папка створена. Після створення папки Ви одразу опинитеся . Назва папки з'явиться у верхньому лівому кутку. Ви можете будь-коли змінити назву папки.

Додавання документа/документів для підписання

Ви можете додати документ/документи на підпис одразу після створення папки, оскільки Ви вже перебуваєте в ній.

Якщо у Вас вже створено кілька папок, виберіть ту, до якої хочете додати документи. Зайшовши до папки, натисніть кнопку "Вибрати файли зі свого комп'ютера" і додайте їх до папки, або перетягніть їх з диска за допомогою миші в прямокутник, позначений пунктиром.

Після успішного додавання документів до папки натисніть кнопку "Далі" в нижньому правому куті екрана.

Вибір вид підпису та його графічного зображення

Виберіть вид підпису відповідно до Ваших потреб. Щоб дізнатися більше про види підписів, натисніть на кнопку "Дізнатися більше".

Після вибору виду підпису нижче з'явиться вікно для вибору графічного зображення підпису. З доступних варіантів виберіть один:

 • Візуалізація на першій сторінці документа

 • Додаткова сторінка в кінці документа

 • Самостійне визначення місця на документі

 • Не додавати (тільки для кваліфікованого підпису)


❗ УВАГА! Графічне зображення підпису - це список осіб, які підписали документ, а також час, коли вони його підписали. Графічне зображення підпису - це візуалізація підпису, а не власне електронний підпис.


Додавання підписувачів

Далі додайте підписувачів. У формі по черзі введіть дані кожної особи, якій Ви надсилаєте документ(и) на підпис.

-> для кваліфікованого підпису: адреса електронної пошти та номер мобільного телефону -> для удосконаленого підпису: адреса електронної пошти, номер мобільного телефону, ім'я та прізвище

Підтверджуйте дані кожного разу за допомогою кнопки "Готово".

Щоб додати іншу особу, натисніть кнопку "Додати наступного" і заповніть форму таким же чином.

Якщо Ви також маєте підписати документ(и), натисніть кнопку "Додати мене" під формою і Ваші дані автоматично з'являться у списку підписувачів.

Визначення порядку підписання

Коли список підписувачів готовий, Ви можете вирішити, чи потрібно підписувати документ у визначеному порядку, чи ні. Для цього встановіть повзунок над списком підписувачів у потрібне положення.

Щоб змінити порядок підписання, захопіть і перетягніть вибрану комірку вгору або вниз по списку.

Якщо визначите порядок підписання у певній послідовності, то кожна наступна особа зможе підписати документ лише після того, як попередні особи його підпишуть.

Якщо надсилаєте документ на підпис без визначеної послідовності , перемістіть повзунок вліво, що вимкне опцію порядку підписання. Тоді всі особи підписують документ незалежно один від одного.


📌Тут Ви також можете видалити людей зі списку або змінити їхні дані. Для цього наведіть курсор на потрібну комірку даних і натисніть на одну з двох іконок праворуч.


Коли список підписувачів буде готовий, натисніть кнопку "Підсумок" або "Вкажіть місце" у правому нижньому куті.

Самостійне визначення місця розташування графічного зображення підпису на документі


❗ УВАГА! У випадку, якщо Ви вирішили самостійно визначити місце, де в документі має бути розміщена графічна візуалізація підпису, зробите це на цьому етапі.


Внизу останньої сторінки кожного документа з'явилися прямокутники з даними підписувачів. Щоб побачити їх, натисніть на кнопку "Перейти до списку підписувачів".

Потім розташуйте кожен з прямокутників з даними підписувача в потрібному місці на документі, перетягуючи його. Для кожного документа Ви визначаєте місце розташування графічного зображення підпису окремо. Ви переходите до кожного наступного документа, натискаючи на стрілку в правому нижньому куті, як показано на відео нижче.

Після визначення місця розташування графічного зображення підпису для кожного документа, натисніть кнопку "Підсумок".

Покриття вартості підпису

❗ УВАГА! Залежно від виду підпису, Ви можете вибрати, хто покриватиме витрати на підписи підписувачів:

 • Удосконалений підпис - щоразу, коли Ви надсилаєте документ на підпис, підписи інших підписувачів автоматично знімаються з Вашого пакету.

 • Удосконалений підпис & KYC –Ви можете перенести оплату на підписувача або заплатити за нього, передаючи йому окремі електронні підписи з Вашого пакету - таким чином, Ви додатково маєте покрити витрати на перевірку його особи.

 • Кваліфікований підпис – можете перенести оплату на підписувача або заплатити за нього. Якщо вирішите покрити витрати, Ви повинні купити один з пакетів підписів для підписувача (перевірка особи включена у вартість пакету).

Приклад: Якщо Ви надсилаєте документи для підписання удосконаленим підписом & KYC, після натискання кнопки "Підсумок" потрапите на екран, який покаже, що вартість підпису сплачена (як показано нижче). Тут Ви можете вибрати, за чиї підписи будете платити. Потім натисніть на кнопку "Надіслати на підпис"

Підписання документа/документів

Якщо Ви є стороною, що підписує документи, то після надіслання документів на підпис з’явиться екран із документами зі статусом "ПІДПИШІТЬ!".

Щоб їх підписати:

 1. Виберіть документи для підписання (можете вибрати всі одразу, обравши опцію, вказану нижче, або кожен окремо), а потім натисніть "Підписати вибрані документи".


Тут у Вас є можливість змінити відображення документів - з плиток на список. Ви можете зробити це, вибравши одну з двох іконок праворуч над документами, як зазначено нижче:

Вигляд плиток

Вигляд списку


Повертаючись до процесу підписання, після натискання кнопки "Підписати вибрані документи":

 1. На екрані з'явиться вікно з Вашими даними. Перевірте їх правильність.

 1. Щоб завершити процес, натисніть на кнопку в правому нижньому куті "Я підтверджую актуальність моїх даних Підписати документи", таким чином підтверджуючи, що наші дані, які з'являються на екрані, є правильними.

 2. На Ваш мобільний телефон надійде СМС-код, який необхідно ввести на екрані.

Документ підписано.

Зміна персональних даних під час підписання

❗ УВАГА!

У разі зміни персональних даних буде необхідно пройти процес підтвердження особи.

Якщо Ваші дані змінилися, Ви можете змінити їх під час підписання документа. Щоб змінити свої дані:

 1. Натисніть на кнопку "Мої дані змінилися" під даними, що відображаються.

 2. У вікні, що з'явиться на екрані, відредагуйте свої дані та натисніть "Зберегти".

 3. Потім підтвердіть свій новий (або незмінений) номер телефону за допомогою СМС-коду.

 4. Дані будуть оновлені і Ви зможете продовжити підписувати документи.

Зміна графічного зображення підпису

❗ УВАГА! Якщо Ви вирішили самостійно визначити місце розташування графічного зображення підпису на документі, тут також є можливість змінити графічний символ підпису зі стандартного на власний файл (наприклад, тут можна додати факсиміле підпису).

Власний файл (наприклад: факсиміле підпису) також можна змінити у Налаштуваннях облікового запису - ця опція показана в розділі "Налаштування облікового запису".

Ця зміна, звичайно, є добровільною. Щоб її виконати зараз:

 1. Натисніть кнопку "Змінити зображення".

 2. Потім виберіть "Ваш файл" і натисніть кнопку "Вибрати" - тут є можливість завантажити власну візуалізацію підпису.

Last updated